Drogie Mamy

Nasze Przedszkole  po raz VIII bierze udział w programie profilaktycznym pod hasłem: „Badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was Kochamy!”

DSC_1220

Akcja ma na celu upowszechnianie wiedzy o badaniach przesiewowych, pozwalających zapobiegać chorobom lub wykrywać je we wczesnym etapie.

Akcja jest rozpowszechniana za pomocą laurek, które przedszkolaki przekazują swoim mamom z okazji ich święta Dnia Matki, a które są jednocześnie zaproszeniem na bezpłatne badania.

Laurki zostały przygotowane przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy oraz Państwową Stacje Sanitarno- Epidemiologiczną, Fundacją Razem Wygramy , by tą drogą zachęcać mamy do korzystania  z badań.

Laurki mają formę kolorowanek. Jest na nich hasło „Badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy”. Dzieci mogą je dowolnie kolorować. Na odwrocie laurki umieszczone są informacje dotyczące badań.DSC_1221

W tym roku  akcja ” Badajcie się drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy” została objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego,DSC_1223