26 kwietnia Zosia i Wojtuś z grupy Biedronki reprezentowali nasze przedszkole w quizie edukacyjnym pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa “Głogów – moja mała ojczyzna”. Głównym celem konkursu było wzbogacanie wiedzy o Głogowie – rozbudzanie zainteresowania naszym miastem, kształtowanie emocjonalnej więzi z “małą ojczyzną”; poszerzanie wiedzy na temat miasta.

Dzieci brały udział w ciekawych konkurencjach: recytowanie wierszy, rozwiązywanie krzyżówki, odszukiwanie wśród różnych zabytków tylko tych, które spotkamy w Głogowie; wykonywały pracę plastyczną; składały puzzle; odpowiadały na wylosowane pytania.

W przerwie obejrzeliśmy przedstawienie legendy “Księżna i gołąb” w wykonaniu 6-latków z PP 17, nauczyliśmy się tańca dworskiego oraz mieliśmy poczęstunek.

Za wytrwałą rywalizację wszystkie przedszkolaki otrzymały z rąk prezydenta nagrody i dyplomy.