Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu  aktorów Agencji Artystycznej „Kanon” z Krakowa w przedstawieniu   „Kalejdoskop zagrożeń”.

Tematyka występu nawiązywała do bezpieczeństwa dzieci, czyli  priorytetowych zadań realizowanych w przedszkolu.

Głównymi bohaterami spektaklu była sympatyczna Dorotka i jej przyjaciel Staś, którzy w ciekawy sposób  ukazali zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci: na drodze,  podczas spotkania z osobą nieznajomą (obcą);  z groźnym i agresywnym psem.

Podczas spektaklu dzieci utrwaliły  numery telefonów alarmowych, poznały szereg przetsrog, które na pewno zapamiętają:

• jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię
  • jak zachować się w kontakcie z groźnym psem ( poznaliśmy bezpieczną pozycję żółwika oraz drzewa)
  • jak zachować się w kontakcie z osobami obcymi.                                                                                                                                                                                                                                                             Było to bardzo pouczające  przedstawienie, które z pewnością przyczyni się do utrwalenia prawidłowych zachowań i postaw oraz przewidywania skutków niewłaściwego zachowania.